O autorze
Dziś estetyka i mitologie komiksowe są nierozerwalnym elementem popkultury. W kinie komiksowi superbohaterowie zastąpili przecież herosów z greckich mitów czy Dzikiego Zachodu. Komiks jako medium i jego charakterystyczne elementy, jak dymki, są tak silnie zakorzenione we współczesnosci, że czasem umyka kontekst źródła. Lubię je tropić. O tym przede wszystkim będę pisać na tym blogu. Inne moje teksty o komiksach można przeczytać w serwisie Aleja Komiksu (alejakomiksu.com), w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego, a także w „Aktiviście” i „culture.pl”, gdzie piszę (głównie) recenzje.

Stacja Nowy Świat

Ruszyła druga linia metra, nic dziwnego, że premiera drugiej powieści postapo Bartka Biedrzyckiego tuż tuż. Akcja "Stacji Nowy Świat" znów rozgrywa się w tunelach pod stolicą.Opisik od wydawcy:

Wojna wygnała ludzi z Warszawy, zostali tylko ci, którzy zdążyli zejść pod ziemię. Ocaleni w tunelach, na stacjach i podziemnych dworcach wiodą trudny żywot w mroku, zimnie i wilgoci, walcząc o jedzenie i kąt do spania. Na Ursynowie swoją domenę buduje emerytowany kapitan wojska polskiego, pod Wisłą realizuje swoje ambicje kapral-dezerter. Zachowawczy stary wyga i agresywny młody wilk – stołeczna kolej podziemna jest dla nich dwóch za mała, a starcie takich charakterów musi skończyć się wielką wojną. Wojną w tunelach, wojną na peronach, wojną w ruinach wymarłego miasta, gdzie pośród zwiadowców, stalkerów i kobiet-wojowniczek bohaterem może stać się każdy. Nawet mały chłopiec… Poznaj legendę warszawskiego metra, dowiedz się, za co zginął Licznik, czemu Przymierze nazywane jest Ostatnim i dlaczego Madonna Tuneli patronuje właśnie stalkerom!


Książkę można kupić tutaj. Oczywiście zakup obowiązkowy.

O pierwszej powieści Biedrzyckiego pisałem tutaj.

A informuję o tym na komiksowym blogu, bo Biedrzycki to wieloletni wydawca i aktywista komiksowy, a także scenarzysta. Postanowił jednak zamienić jedno getto na drugie: komiksowo na postapo.

Ilustracje do powieści znów przygotował Robert Adler, znany rysownik i autorów komiksów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...