O autorze
Dziś estetyka i mitologie komiksowe są nierozerwalnym elementem popkultury. W kinie komiksowi superbohaterowie zastąpili przecież herosów z greckich mitów czy Dzikiego Zachodu. Komiks jako medium i jego charakterystyczne elementy, jak dymki, są tak silnie zakorzenione we współczesnosci, że czasem umyka kontekst źródła. Lubię je tropić. O tym przede wszystkim będę pisać na tym blogu. Inne moje teksty o komiksach można przeczytać w serwisie Aleja Komiksu (alejakomiksu.com), w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego, a także w „Aktiviście” i „culture.pl”, gdzie piszę (głównie) recenzje.

Kompleks 7215

Wydawca, scenarzysta i aktywista komiksowy, Bartek Biedrzycki napisał książkę sci-fi "Kompleks 7215". Akcja powieści rozgrywa się w warszawskim metrze po wojnie nuklearnej! Ilustracje zrobił zaś Robert Adler. Nie można przejść obojętnie obok tego wydarzenia.

Najpierw opis wydawcy:

Warszawskie metro dwie dekady po wojnie atomowej.

Po globalnym konflikcie termonuklearnym w podziemiach zrujnowanej aglomeracji warszawskiej żyją ludzie. Chowają się przed, radiacją, mutantami i innymi zagrożeniami, które sprawiły, że życie na powierzchni przestało być już możliwe.

Borka, najemnik-intelektualista z sojuszu Kryształowy Pałac, dowódca oddziału stalkerów, podejmuje absurdalną misję odnalezienia Atomowej Kwatery Dowodzenia w Puszczy Kampinoskiej i wyrusza ze swoją drużyną w podróż na północ pierwszej linii metra, do ostatniej stacji i dalej…

Prawdziwa gratka dla miłośników ZONY, literatury wojennej i militariów.


Książkę oczywiście polecam. Oczywiście ją już kupiłem, ale jeszcze do mnie nie dotarła (nie powinno to dziwić, bo w esefach różne rzeczy się dzieją taki żart to był...) - poniżej dowód, że mam (dla niedowiarków podkreśliłem na czerwono, dla stalkerów zamazałem na czarno, ha!).Dobrym komiksowym zwyczajem Biedrzycki udostępnił fragment książki - czytaj "Kompleks 7215".

Poniżej ilustracje Adlera ("48 stron", te sprawy - komiksowa bibliografia tutaj).
Powieść można kupić między innymi tutaj. Już się ukazała. Jutro, w sobotę 30 sierpnia w warszawskim barze Parking odbędzie się spotkanie z autorem o godzinie 18.00. Będą autografy.

I jeszcze okładeczka autorstwa Dark Crayon, Piotr Cieśliński.
Bardzo jestem ciekaw tej książki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...